Cykl wykładów prof. Władysława Werstiuka!

Zapraszamy na cykl wykładów prof. dr. hab. Władysława Werstiuka, szefa Zakładu Historii Rewolucji Ukraińskiej w Instytucie Historii Ukrainy Narodowej Akademii Nauk w Kijowie, byłego wiceprezesa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego od początku eskalacji wojny w Ukrainie aktywnie włącza się w pomoc uchodźcom. Jednym z przykładów tej pomocy jest organizacja wykładów prof. dr. hab. Władysława Werstiuka, szefa Zakładu Historii Rewolucji Ukraińskiej w Instytucie Historii Ukrainy Narodowej Akademii Nauk w Kijowie, byłego wiceprezesa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładach, będą one tłumaczone przez studentkę Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego panią Kseniię Lysechko.

Wykłady będą odbywały się w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego i w Collegium Novum. Szczegóły w wydarzeniu!