12 V 2022 r. Wykład dr. Petara Dobreva z Uniwersytetu św. Klimenta Ochrydzkiego w Sofii

Instytut Historii oraz Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na wykład dr. Petara Dobreva z Uniwersytetu św. Klimenta Ochrydzkiego w Sofii pt. Local Bulgarian elites in Romania during the interwar period: national identity versus class consciousness.

Wykład odbędzie się w  czwartek, 12 maja 2022 r. o godz. 9.45, w Instytucie Filologii Słowiańskiej (ul. Romana Ingardena 3), w Sali 30

Petar Dobrew – doktor, pracownik Katedry Historii Bizancjum i Bałkanów na Uniwersytecie św. Klimenta Ochrydzkiego w Sofii. Specjalizuje się w zakresie historii społecznej Bałkanów w XIX i XX wieku, w szczególności warstwy posiadaczy ziemskich w Dobrudży, kwestii agrarnej, a również ruchów lewicowych .