12 XII 2014r. Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

12 grudnia 2014 roku odbyły się uroczystości związane z wręczeniem Nagrody Głównej i Honorowej w konkursie im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego.
Nagroda jest przyznawana od 2001 roku, przez Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, za publikacje dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej w XIX i XX wieku. Uroczystość wręczenia nagród poprzedziła projekcja filmu: „Tajny dokument tajnej misji" w realizacji Zbigniewa Święcha oraz złożenie kwiatów, w Collegium Witkowskiego, przed tablicami pamiątkowymi Profesorów: Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego.
Następnie w Collegium Novum odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Tegorocznym laureaten Nagrody Głównej jest Arnold Suppan, autor książki „Hitler-Beneš-Tito, Konflikt, Krieg und Völkermord In Ostmittel- Und Südosteuropa. Nagrodę Honorową otrzymał Emil Brix za publikację „Z powrotem w Europie Środkowej. Eseje i szkice".

Data opublikowania: 12.12.2014