21 I 2015 r. Seminarium Średniowieczne

Seminarium średniowieczne ma w zamierzeniu stać się forum, na którym prezentowane będą wyniki badań oraz prowadzone będą dyskusje naukowe dotyczące szeroko rozumianego średniowiecza, zarówno w wymiarze polskim, jak i europejskim.

Podstawową grupę, dla której seminarium zostało powołane, stanowią doktoranci, magistranci oraz pracownicy naszego Instytutu. Jednakże seminarium będzie się starało integrować całe środowisko krakowskich mediewistów, a także będzie otwarte dla wszystkich chętnych czy to z kraju czy zagranicy.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Sali „Pod Belkami". W ich trakcie prelegent wygłasza swój referat, po którym następuje dyskusja.

Koordynatorami seminarium są: Monika Michalska (michalska.monika@gmail.com), Karol Ossowski (karol.ossowski@wp.pl), Marek Wasilewicz (marek.wasilewicz@uj.edu.pl).

Serdecznie zapraszamy.

Spotkania:

Spotkanie I: 21 stycznia 2015 r., godz. 17.00,  Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, „Sala pod Belkami"

mgr Adam Zapała (Instytut Historii UJ) wygłosi referat:

Sprawy polskie w Kurii Rzymskiej za pontyfikatu Mikołaja V (1447-1455)

Po referacie przewidziana jest dyskusja.

Data opublikowania: 07.01.2015