Aktualności

Dyrekcja i Rada Naukowa Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na promocję książki Collegium Minus autorstwa Dariusza Niemca i Marcina Starzyńskiego wydanej w serii „Historia budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego".
więcej o 29 I 2016r. Promocja książki Collegium Minus autorstwa Dariusza Niemca i Marcina Starzyńskiego

20 I 2016.r Wykład otwarty prof. dr hab. Miloša Řeznika

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego Zaprasza na wykład otwarty prof. dr hab. Miloša Řeznika dyrektora Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie „Mit Galicji w czeskiej kulturze"
więcej o 20 I 2016.r Wykład otwarty prof. dr hab. Miloša Řeznika

19 I 2016r. Seminarium Średniowieczne

więcej o 19 I 2016r. Seminarium Średniowieczne

13 I 2016r. Seminarium Śródziemnomorskie

uprzejmie zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Seminarium Śródziemnomorskiego, podczas którego dr Efthymis Rizos (Uniwersytet Oksfordzki) przedstawi referat pt. The Late Antique Mosaics of Thessalonike and the Development of the Cult of Martyrs
więcej o 13 I 2016r. Seminarium Śródziemnomorskie

15 I 2016 Wykład otwarty „Diabeł w kulturze średniowiecza"

Zapraszamy serdecznie na fascynujący wykład dra Wiktora Szymborskiego „Diabeł w kulturze średniowiecza". W jego trakcie zostanie przedstawiona historia postrzegania diabła w wiekach średnich, kwestia przywoływania sił piekielnych, kontaktów z szatanem, ikonografii "piekielnej", hierarchii diabłów w wiekach średnich.
więcej o 15 I 2016 Wykład otwarty „Diabeł w kulturze średniowiecza"

16 XII 2015r. Seminarium Historii Społeczno-Kulturowej

więcej o 16 XII 2015r. Seminarium Historii Społeczno-Kulturowej