Aktualności

Biohistoria: człowiek i przyroda w długiej perspektywie Czy klimat prowadzi do upadków imperiów? Dlaczego warto śledzić historię chorób zakaźnych i szczepień na nie?
więcej o Na łamach portalu Histmag.org ukazała się rozmowa o biohistorii - nowej specjalizacji w Instytucie Historii

Masz do wyboru cztery specjalizacje na studiach licencjackich (archiwistyczna, nauczycielska, antropologia historyczna i biohistoria) i cztery specjalizacje na studiach magisterskich (nauczycielska, antropologia historyczna, edycja tekstów historycznych, zarządzanie dokumentem-archiwistyka). Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzona jest za pomocą systemu Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK) - www.erk.uj.edu.pl.
więcej o Nie czekaj do ostatniej chwili, już dziś wybierz studia historyczne w sercu Krakowa!

Nasza absolwentka została doceniona za pracę magisterską „Między kontestacją a buntem. Krakowskie Juwenalia 1956-1981" przygotowaną pod kierunkiem pana dr hab. Zdzisława Zblewskiego.
więcej o Mgr Paulina Kleszno wyróżniona w Konkursie na Najlepszy Debiut Historyczny Roku 2014

więcej o Call for papers: Intellectuals and the First World War: a Central European Perspective. An International Conference and Research Workshop.

20 V 2015 r. Seminarium Śródziemnomorskie

dr Marek Jankowiak (University of Oxford) przedstawi referat pt. Znad Bałtyku do Kordoby, Konstantynopola i Buchary. Słowiańscy niewolnicy w świecie islamu i Bizancjum w IX-X wieku
więcej o 20 V 2015 r. Seminarium Śródziemnomorskie

28 IV 2015 r. Seminarium Nowożytnicze

mgr Andrzej Król (Uniwersytet Rzeszowski) wygłosi referat zatytułowany Zagadnienia polityki zagranicznej Rzeczypospolitej na forum sejmiku w Sądowej Wiszni w epoce panowania Wazów (1587-1668).
więcej o 28 IV 2015 r. Seminarium Nowożytnicze