Aktualności

Serdecznie zapraszamy na wykład Dr. Anzelma Szabolcs Szuromi O. Praem. rektora Katolickiego Uniwersytetu Petra Pázmány w Budapeszcie, na temat: Disciplinary Influence of the General and Particular Councils on the Hungarian Conciliar Legislation between the 11th and 13th century. Wykład odbędzie się w dniu 20 listopada o godzinie 10.00 w sali 17, Collegium Witkowskiego, ul. Gołębia 13.
więcej o 20 XI 2014 r. wykład Dr. Anzelma Szabolcs Szuromi O. Praem. rektora Katolickiego Uniwersytetu Petra Pázmány w Budapeszcie

Instytut Historii we współpracy ze Stowarzyszeniem Szarych Szeregów oraz Muzeum Armii Krajowej zaprasza na konferencję poświęconą roli krakowskiego harcerstwa w okresie II wojny światowej. Program konferencji w załączeniu.
więcej o 15 XI 2014r. godz.10:00 Konferencja "Krakowskie harcerstwo z lat 1939-1945 w służbie Polskiego Państwa Podziemnego"

18 XI 2014 r. Promocja książek słowackich historyków

Instytut Historii UJ oraz Instytut Słowacki w Warszawie zapraszają na promocję książek słowackich: Veronika Kucharská, Ducissa. Život kňažnej Hedvigy v časoch Jagellovcov, Bratislava 2014; Martin Homza et al., Svätopluk v európskom písomníctve, Bratislava 2013; Karol Sidor, Šesť rokov pri Vatikáe, Bratislava 2012. Spotkanie poprowadzą: prof. Artur Patek, prof. Maciej Salamon i prof. Stanisław A. Sroka.
więcej o 18 XI 2014 r. Promocja książek słowackich historyków

6 XI 2014r. Wykład dr Drahomira Suchanka (Uniwersytet Karola w Pradze)

Zapraszamy na wykład Pana dr Drahomira Suchanka z Uniwersytetu Karola w Pradze pt. "Powstanie i rozwój Państwa Kościelnego w średniowieczu"
więcej o 6 XI 2014r. Wykład dr Drahomira Suchanka (Uniwersytet Karola w Pradze)

5 XI 2014r. Seminarium Śródziemnomorskie

Uprzejmie zapraszamy na kolejne spotkanie Seminarium Śródziemnomorskiego, podczas którego prof. dr hab. Ireneusz Milewski (Uniwersytet Gdański) wygłosi referat pt. Prywatne uroczystości kommemoratywne w okresie wczesnobizantyńskim
więcej o 5 XI 2014r. Seminarium Śródziemnomorskie

Instytut Historii UJ serdecznie zaprasza w dniach 23-25 października b.r. na międzynarodową konferencję naukową poświęconą doświadczeniom, jakie były udziałem mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej w czasie I wojny światowej. W 100-lecie wybuchu I wojny światowej uczestnicy konferencji z różnych państw (US.A, Republika Czeska, Słowacja, Ukraina, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Polska, Włochy) będą się zastanawiać nad tym czy doświadczenia Europy Środkowo Wschodniej były w jakiś sposób specyficzne i dlaczego dziś wiemy o nich tak niewiele.
więcej o 23-25 X 2014 r. konferencja All Quiet on the Eastern Front? World War I in Central and Eastern Europe in the experience of soldiers, social groups and local communities