Aktualności

Zakład Historii Europy Wschodniej Instytutu Historii UJ zaprasza na spotkanie dyskusyjne z udziałem profesorów: Jana Jacka Bruskiego Henryka Głębockiego Andrzeja Nowaka Andrzeja Zięby Instytut Historii UJ, Gołębia 13, sala nr 116, I piętro (Aula im. ks. J. Tischnera)
więcej o 30 I 2014 r., godz. 18.00 Spotkanie " Ukraina w ogniu, Europa Wschodnia na rozdrożu "

więcej o Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 24 stycznia zmarł śmiercią tragiczną Adam Jacek Gruca student I roku historii.

Koło Naukowe Historyków Studentów UJ serdecznie zaprasza na warsztaty dla uczniów liceum które odbędą się w czwartek 23 I 2014 o godz. 17 w Instytucie Historii UJ ul. Gołębia 13, sala 17 Referaty wygłoszą studenci historii: Beata Lemańska, Rola Bastylii w początkach Rewolucji Francuskiej Marta Kot, Artysta, historyk, "wieszcz palety"... Jan Matejko i jego historiozoficzna wizja Polski i Polaków Andrzej Kula, Pierwsza młodzieżowa subkultura w PRL – bikiniarze
więcej o 23 I 2014 godz. 17:00 Warsztaty dla uczniów liceum Instytut Historii UJ ul. Gołębia 13, sala 17

więcej o 21 stycznia 2014 II Debata Edytorska- dr Krzysztof Pawłowski "Wartość ekscerptów w nowym wydaniu Kroniki Dzierzwy (Monumenta Poloniae Historica, Seraia Nova, t. 15)

Uprzejmie zapraszamy na najbliższe spotkanie seminarium dyskusyjnego poświęconego historii Francji i stosunkom polsko-francuskim. W wtorek 21 stycznia 2014 r. gościć będziemy: Dr Monikę Milewską, antropologa historii,
więcej o 21 stycznia 2014 IX Spotkanie seminarium polsko-francuskiego. W programie odczyty: Dr Monika Milewska: "Tańce u stóp Świętej Gilotyny. Sacrum i profanum rewolucyjnego terroru" Dr Wojciech Magdziarz: "Gwardie Ludwika XIV - geneza i organizacja".

Zmarł prof. dr hab. Władysław A. Serczyk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 stycznia 2014 r. zmarł w wieku 79 lat prof. dr hab. Władysław A. Serczyk.
więcej o Zmarł prof. dr hab. Władysław A. Serczyk