24-25 XI 2016 r. Konferencja naukowa Ab Occidente referunt… „Zachód” doby nowożytnej w badaniach historyków polskich

W związku z przypadającą w tym roku dziesiątą rocznicą śmierci Profesora Józefa Andrzeja Gierowskiego, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dyrektora Instytutu Historii i pierwszego Kierownika Zakładu Historii Nowożytnej Powszechnej na tej uczelni mamy zaszczyt zaprosić na uroczystości poświęcone Jego pamięci.

Rozpoczną się one 24 listopada 2016 roku o godzinie 12:30 w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Gołębiej 24, w sali 56 na drugim piętrze. Profesora wspominać będą tam Jego przyjaciele, współpracownicy i uczniowie. Następnie, o godzinie 14:00 w Korytarzu Rektorskim na pierwszym piętrze budynku, Jego Magnificencja Rektor UJ, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak dokona uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej tego wybitnego historyka i człowieka.

Okazją do Jego uczczenia będzie również dwudniowa ogólnopolska konferencja naukowa pt. Ab Occidente Referunt… „Zachód” doby nowożytnej w badaniach historyków polskich. Jej inauguracja nastąpi o godzinie 10:30 w sali 56 Collegium Novum, natomiast większość wystąpień prelegentów będzie miała miejsce w sali im. M. Bobrzyńskiego przy ul. Jagiellońskiej 15. Zapraszamy do uczestnictwa w jej obradach. W załączeniu znajduje się program uroczystości.