26 IX 2018r. Wykład The Student Generation of 1989 from a Longitudinal Perspective An Oral History 20 Years Later

zaproszenie baner

ZAKŁAD DZIEJÓW HISTORIOGRAFII

I METODOLOGII HISTORII IH

ZAPRASZA NA WYKŁAD:

Miroslav Vaněk

Jana Wohlmuth-Markupová

The Student Generation of 1989 from a Longitudinal Perspective: An Oral History 20 Years Later

26 września 2018 (środa) godz. 17:30

sala 108, Instytut Historii UJ

ul. Gołębia 13, Kraków

Miroslav Vaněk - historyk, profesor Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Karola w Pradze i dyrektor Instytutu Historii Współczesnej Akademii Nauk Republiki Czeskiej, pionier czeskiej „oral history", założyciel i dyrektor Centrum Historii Mówionej, członek zarządu International Oral History Assoctiaion, autor m.in. „Velvet Revolutions. An Oral History of Czech Society", Oxford University Press 2016 (z P. Mucke).

Jana Wohlmuth-Markupová - historyczka, wykładowczyni Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Karola w Pradze, kierowniczka Dept. of Oral History - Contemporary History, autorka m.in. „Ivan. M. Havel: From Puzuk to Sakateka (1938-1989), Karolinum Press 2017.

Data opublikowania: 18.09.2018