3.06.2014r. III Debata edytorska

UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO

ZAKŁAD NAUK POMOCNICZYCH HISTORII UJ

zapraszają

w dniu 3 czerwca 2014 r. (wtorek) o godz. 17.00 do sali nr 14  w Collegium Kołłątaja (ul. Św. Anny 6) na III Debatę Edytorską dotyczącą problematyki wydawania źródeł historycznych.

Podczas zebrania

Prof. Olimpia Mitric

(Uniwersytet w Suczawie)

wygłosi odczyt pt.

Polonica w bibliotekach i archiwach Mołdawii (z XVI-XIX w.)

(wykład w języku polskim)

Debaty Edytorskie, organizowane w Instytucie Historii UJ przez Zakład Nauk Pomocniczych Historii, są cyklem zebrań naukowych, na których uczeni  reprezentujący różne ośrodki akademickie przedstawiają swoje badania z zakresu źródłoznawstwa, edytorstwa historycznego i nowoczesnej krytyki tekstu. Spotkania te adresowane są zarówno do pracowników naukowych, jak i do doktorantów i studentów, w szczególności uczestników specjalizacji edytorskiej i archiwalnej oraz do wszystkich młodych historyków zainteresowanych źródłoznawczymi aspektami edytorstwa.

Data opublikowania: 29.05.2014