Inauguracja roku akademickiego 2015/2016

Zapraszamy na inaugurację 652 roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim, która odbędzie się w dniu 1 października 2015 r.

Zgodnie z tradycją inaugurację roku akademickiego poprzedzi Msza Święta, którą o godzinie 9:00 odprawi w Kolegiacie św. Anny JE Kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy Świętej z Collegium Maius wyruszy pochód profesorów w kierunku Collegium Novum i dalej do Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33. Zapraszamy wszystkich pracowników i studentów do udziału w tych uroczystościach.

Inauguracja w Instytucie Historii UJ rozpocznie się o godzinie 16:00 w Auli im. Józefa Tischnera Collegium Witkowskiego (ul. Gołębia 13, sala 116).

W programie spotkania:

- oficjalne rozpoczęcie roku akademickiego i immatrykulacja;

- wykład inauguracyjny, który wygłosi dr hab. Wojciech Mruk: O tym jak i dlaczego arcybiskup Diego Gelmirez uciekał po dachu.

Dyrekcja Instytutu Historii UJ

Data opublikowania: 29.09.2015