40 lat minęło jak... jeden dzień - spotkanie absolwentów

26 czerwca 1974 roku, czyli 40 lat temu, spotkaliśmy się w Klubie „Nowy Żaczek" (kto to jeszcze pamięta te czasy i tamten klub) na pożegnalnym komersie. Były tańce, hulanki, swawole do bladego świtu.  Ale też wtedy obiecaliśmy sobie solennie, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie i słowa dotrzymujemy do dziś.

Spotykamy się regularnie co 5 lat (ostatnio nawet 2 i pół roku temu).

I tak było i tym razem. 8 już przecież spotkanie nie mogło być inne od poprzednich. Czyli obowiązkowo w piątek – i nieważne, że 13 (czerwca 2014 r.) – w Instytucie Historii (najpierw sala 210, a od trzech spotkań sala 108, obecnie nosząca imię prof. Józef Wolskiego).

Oczywiście obowiązkowo spotkanie z dyrekcją Instytutu Historii – z dyrektorem dr hab. Sławomirem Sprawskim (opowiedział nam trochę o tym co obecnie dzieje się w naszym Instytucie), oczywiście obowiązkowo musiał  być wykład okolicznościowy, który tym razem wygłosił prof. dr. Czesław Brzoza „O wyższości polskich zwycięstw nad..." i co ważne było spotkanie z naszymi wykładowcami. W Collegium Witkowskiego byli obecni: prof. Halina Florkowska-Francic, prof. Czesław Brzoza oraz prof. Tomasz Gąsowski, a wzięło w nim udział 24 absolwentów z naszego rocznika 1969-1974.

Wspominaliśmy naszych profesorów, którzy odeszli i tych którzy żyją, ale już zdrowie nie pozwala im na przybycie na spotkanie z nami. Wspominaliśmy też naszych kolegów, którzy odeszli (a jest ich coraz więcej po drugiej stronie tęczy).

Jak nakazuje tradycja była i wspólna fotografia i wpis do Ksiegi Pamiatkowej. 

No a potem została nam już tylko wspólna kolacja i wspólna zabawa. Tym razem szaleliśmy w Klubie „BUDA", na ul. Jabłonowskich. W czasie uroczystej kolacji było sporo czasu już na bardziej osobiste wspomnienia i rozmowy w podgrupach. Z taśm leciała muzyka w stylu naszych młodych lat, ale nikt z nas nieodpuścił, gdy trzeba było zatańczyć i zaśpiewać wraz z Marylą Rodowicz jej wielki przbój BAL.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy.

Oficjane rozwiązanie spotkania odbyło się w sobotę 14 czerwca 2014 roku - pod Adasiem  na Rynku Głównym, i wspólną kawą w Loży.

A do kolejnego spotkania pozostało nam już niecałe 5 lat, ale może jeszcze po drodze wychylimy wspólnie jakąś kawę.

Danuta Górszczyk

Historia 1968-1974

Fot. Danuta Górszczyk

Data opublikowania: 24.06.2014
Osoba publikująca: Tomasz Tekieli

Zobacz również