19 XI 2015r. Seminarium polsko-francuskie

więcej o 19 XI 2015r. Seminarium polsko-francuskie

"Michał Żymierski (właściwie Łyżwiński) był jedną z najbardziej osobliwych – ale przez parę lat też złowrogich – postaci, jakie przewinęły się przez dzieje Polski. Zaczynał jako legionista Piłsudskiego, dzielny dowódca w wojnie polsko-bolszewickiej, obrońca rządu i prezydenta w czasie zamachu majowego, by trafić na pięć lat do więzienia za branie łapówek.
więcej o 17 XI 2015r, spotkanie wokół książki Michał Żymierski 1890-1989 autorstwa Jarosława Pałki i Jerzego Poksińskiego (IPN 2015)

18-20 XI 2015 Konferencja: Ukraina, Ruś w epoce nowożytnej Instytucje i elity

Badania nad Rzecząpospolitą szlachecką prowadzą naukowcy z kilku państw, dla których jest to historia ojczysta. Celowe jest więc organizowanie cyklicznych spotkań z udziałem naukowców z tych państw. Taką inicjatywą jest konferencja pt. Ukraina, Ruś w epoce nowożytnej. Instytucje i elity.
więcej o 18-20 XI 2015 Konferencja: Ukraina, Ruś w epoce nowożytnej Instytucje i elity

4 XI 2015r. Seminarium Otwarte Historii Społeczno-Kulturowej

serdecznie zapraszamy na otwarty wykład dr. hab. Markiana Prokopovycha (Leverhulme Research Fellow, Department of Art History, Curating and Visual Studies, University of Birmingham) Habsburg Lemberg: Architecture,
więcej o 4 XI 2015r. Seminarium Otwarte Historii Społeczno-Kulturowej

28 X 2015r. Seminarium otwarte historii społeczno- kulturowej

serdecznie zapraszamy na wykład dra Stsiapana Stureiki "OVERCOMING SOVIET REGIMES OF MEMORY – THE CASE OF AŠMIANY" Wkład i dyskusja odbędą się w środę 28 października 2015, w sali 108 Instytut Historii UJ o godzinie 18.30
więcej o 28 X 2015r. Seminarium otwarte historii społeczno- kulturowej

Zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Seminarium Śródziemnomorskiego, podczas którego dr hab. prof. UŚ Przemysław Marciniak (Uniwersytet Śląski w Katowicach)przedstawi referat pt. Znad Eufratu nad Bosfor – Lukian w Bizancjum
więcej o 4 XI 2015 Seminarium Śródziemnomorskie: Znad Eufratu nad Bosfor – Lukian w Bizancjum.