11 października 2023 r. godz. 11.30. Gra terenowa "Krakowiacy w mieście"

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Instytutu Historii, szczególnie studentów I roku studiów licencjackich, do wspólnej zabawy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Instytutu Historii, szczególnie studentów I roku studiów licencjackich, do wspólnej zabawy w trzeciej już edycji mobilnej gry miejskiej pt. „Krakowiacy w mieście”. Uczestnicy gry cofną się do początku XX wieku i wcielą w role mieszkańców podkrakowskich wsi załatwiających sprawunki w mieście. Przed każdą Krakowianką i Krakowiakiem ważna, życiowa misja. Żeby ją wykonać, gracze muszą zdobyć pieniądze w taki sposób, na jaki pozwalają im historyczna pozycja społeczna i sytuacja, w której się znajdą, a następnie muszą wiedzieć, jak i gdzie je wydać, żeby zrealizować główne zadanie. Powodzenie w grze zależy od spostrzegawczości, odrobiny wiedzy o kulturze i historii miasta, a przede wszystkim – od odwagi w podejmowaniu wyzwań.

Plakat

Żeby zagrać, wystarczy zainstalować w telefonie lub tablecie bezpłatną aplikację Action Track (Google Play/App Store), następnie zeskanować kod QR, który podany będzie podczas startu gry. Przydadzą się wygodne buty, konieczny będzie dobrze naładowany telefon i dostęp do Internetu.

Rozgrywka odbędzie się 11 października, w godzinach 11.30 – 13.00. Zbiórka na skwerze przed budynkiem Collegium Novum. Zapraszamy do gry indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych. Finał i wręczenie nagród, m.in. bonów do Księgarni Naukowej i upominków sygnowanych logo UJ o godz. 13.15 również przed Collegium Novum.

Instrukcja do gry